Haber

Giresun Belediyesi 2 Milyar Lirayı Aşkın Yatırım Yaptı

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Giresun Belediyesi’nin şehre 2 milyar lirayı aşkın yatırım yaptığını söyledi.

Yılmaz, parti binasında yaptığı toplantıda Giresun Belediyesi’nin borcuna ilişkin basında çeşitli haberlerin çıktığını, bu konu üzerinden siyaset yapılmaya çalışıldığını belirtti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun kentte gözle görülür çalışmalara imza attığını vurgulayan Yılmaz, “Giresun Belediyesi kente 2 milyar lirayı aşkın yatırım yaptı. Bu kadar çalışan bir belediyenin borcu olması normal. Aytekin göreve geldiğinde; Giresun Belediyesi bütçesinin iki katı borcu vardı.Bizim bütçesinin iki katı borcu olan bir belediyemiz varken şimdi bütçesinin yüzde 50’si borcu olan bir belediye var.” söz konusu.

Yılmaz, şehir girişine yapılması planlanan köprülü kavşak projesinin ihalesinin yapıldığını belirterek, “İhale ortalama inşaat rakamlarına sahip. İki firma en yakın rakama yakın olduğu için firmalar itiraz etti. Karayolları o firmaların itirazlarını değerlendirecek ve konu Kamu İhale Kurumu’na yansıtılacak ve 15 gün sürecek, bu çalışmanın tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.” dedi.

Toplantıya AK Parti Giresun Milletvekilleri Nazım Elmas ve Ali Temür, İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Aydın, İl Gençlik Kolları Başkanı Esra Betül Akınmak da katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu