Yaşam

Angelina Jolie’nin kitabı Türkçeye çevrildi

Uluslararası Af Örgütü uzmanları ve Angelina Jolie’nin ortaklaşa hazırladığı “Haklarınızı Koruyun” kitabı Tudem Yayınları tarafından tercüme edilerek raflardaki yerini aldı.

Figen Kıyak, Amerikalı oyuncu ve film yapımcısı Angelina Jolie, Uluslararası Af Örgütü Yayın Projeleri Yöneticisi Nicky Parker ve Uluslararası İnsan Hakları Hukuku Onursal Profesörü Geraldine Van Bueren’in yazdığı kitabı Türkçeye çevirdi.

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nde 20 yılı aşkın süre görev yapan Jolie, hazırladıkları kitapla ilgili şunları söyledi: “Dünyada pek çok çocuk tehlike altında ve maalesef çocuk hakları konusunda yeterince çaba göstermiyoruz. Bu haklar yıllardır kararlaştırıldı.” Önce ve çocukların sağlıklı, istikrarlı ve güvende olmalarını sağlayın.” Kararlı yetişkinlere dönüşmelerini sağlayan temel taşları olarak değerlerini koruyorlar.”

Jolie, kitabın hükümetlere çocukların sivil, sosyal, politik ve ekonomik haklarını korumaya yönelik küresel anlaşmalara bağlılıklarını hatırlatmasını umduğunu da sözlerine ekledi.

Kitapta ayrıca 2014 Nobel Barış Ödülü sahibi Malala Yousafzai, iklim aktivisti Greta Thunberg ve 15 yaşındaki Filistinli gazeteci Janna Cihad gibi kişilerin hikayeleri de anlatılıyor.

senirkent-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu