Erzurum’da Havalanan Şemsiyeyi Tutan Adam Uçtu! ‘Patateslere çarpmasa Yenişehir’e kadar uçardı’
![](https://haberdomanic.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/erzurumda-havalanan-semsiyeyi-tutan-adam-uctu-patateslere-carpmasa-yenisehire-kadar-ucardi-4qQ4LD3l.webp)
Erzurum’un Palandöken ilçesinde manav tezgahında çalışan Burak Abuç (30), şemsiyeyi kapatmaya çalışırken 5 metre uçtu. Görüntüler güvenlik kamerasına yansıdı. Abuç’un arkadaşı, “Patateslere çarpmasaydı Yenişehir’e kadar uçacaktı” dedi.
Olay, 2 Ağustos’ta ilçeye bağlı Yıldızkent semtindeki bir bakkalda meydana geldi. Şiddetli rüzgar nedeniyle kalkan şemsiyeyi başından ayırmayan evli ve bir çocuk babası Burak Abuç da beraberinde havalandı.
![](https://haberdomanic.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/erzurumda-havalanan-semsiyeyi-tutan-adam-uctu-patateslere-carpmasa-yenisehire-kadar-ucardi-0-B91TlFQ2.jpg)
İş yerinin güvenlik kamerası görüntülerine de yansıyan olayda Abuç, bakkalın önünden 3 metre havalanarak 5 metre ilerideki refüje uçtu. Düştükten sonra şemsiyeyi bırakan Abuç yaralandı. İş arkadaşlarının ihbarı üzerine gelen ambulansla hastaneye kaldırılan Burak Abuç, 2 gün kontrol altında tutulduktan sonra taburcu edildi.
![](https://haberdomanic.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/erzurumda-havalanan-semsiyeyi-tutan-adam-uctu-patateslere-carpmasa-yenisehire-kadar-ucardi-1-wyAg1HFO.jpg)
Arkadaşının ölümden döndüğünü söyleyen Lokman Aydın, “Patateslere çarpmasaydı Yenişehir’e uçacaktı” dedi.
![](https://haberdomanic.com.tr/wp-content/uploads/2023/08/erzurumda-havalanan-semsiyeyi-tutan-adam-uctu-patateslere-carpmasa-yenisehire-kadar-ucardi-2-NrGKtFr1.jpg)
Burak Abuç’un uçuşundan ve arkadaşının röportajından görüntüler ?